Na osvětlení se při stavbách domů či zařizování interiérů často až takový důraz neklade,  ale přesto je jednou z nejdůležitějších součástí našeho bydlení.
Je to také důležitý designový prvek a v dnešní době navíc může přinést mnoho přidaných hodnot.
Světlo ovlivňuje naši náladu, rozpoložení, biologické pochody v těle, má vliv na regeneraci organizmu, schopnost relaxace i pracovní výkon.

Většina organizmů, a člověk není výjimkou, určuje rytmus střídání dne a noci vnímáním právě vlnových délek světla. Je tedy celkem bez pochyb, že osvětlení je prostě důležité.
Osvětlení interiéru
Kvalitní a moderní osvětlení

Různé typy místností vyžadují různé osvětlení. Je potřeba si předem uvědomit, k čemu jednotlivé místnosti budou sloužit, jaká činnost a v jakou denní dobu se v ní bude dělat, a podle toho světla vybírat.
Nezanedbatelným prvkem je pak i design a společná kompozice. Zdroj světla je v místnosti málokdy jen jeden a je nutné
uvědomit si, jak budou působit společně.

Multifunkční prostory jsou největším problémem. Vezměte si například obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou. Klidnou relaxaci u televize či knihy nemůže zničit přímé bodové osvětlení potřebné pro práci v kuchyni či jasné osvětlení s přirozeným světlem nad jídelním stolem. A co když navíc chcete uspořádat nějakou společenskou událost? Nebo máte rádi intimní osvětlení či Hygge? To už může být skutečný oříšek.
Navíc je to místnost, kam nejpravděpodobněji pozvete návštěvu. Osvětlení by tedy mělo být elegantní, nejen funkční. I na to je třeba myslet.

V dnešní moderní době je možné takové složité situace řešit tzv. chytrým osvětlením, které mění intenzitu a často i barvu světla podle aktuální potřeby. Takové světlo se dá navíc ovládat i mobilním telefonem, takže ani nemusíte vstávat a světlo si upravíte podle momentální nálady.

Až už tedy jen potřebujete změnu nebo připravujete kompletní osvětlení do novostavby, je potřeba mít dobrý výběr a možnosti, které vám vyhoví. Osvětlení vybírejte pečlivě a od kvalitních značek.