Tepelná čerpadla Buderus

 
Nabízíme prodej a servis tepelných čerpadel Buderus. Zajišťujeme kompletní dodávky včetně montáže. Záruční i pozáruční servis. Naši profesionální odborníci Vám rádi poradí s výběrem vhodného tepelného čerpadla právě pro Vás a zajistí jeho instalaci dle evropských norem.
 
 
 
 
 
 
 
 

Čerpadla vzduch/voda

 
čerpadla Buderus vzduch/voda
 
 
 

Čerpadla země/voda

 
čerpadla Buderus země/voda
 
 
 
 
 
 

 
 

Tepelná čerpadla vzduch/voda

 
Chcete ušetřit a zároveň pomoci životnímu prostředí?
Není nic jednoduššího. Tepelná čerpadla jsou pro vás tím pravým. Tepelné čerpadlo vzduch/voda odebírá energii z okolního vzduchu a předává ji do topného média, jímž je v tomto případě voda. K těmto tepelným čerpadlům se provádí klasický rozvod topení pomocí radiátorů nebo podlahového vytápění. Jsou vhodná pro nové i starší objekty.


Proč zvolit tepelná čerpadla vzduch/voda?


  • Vzduch, jako zdroj tepla, je neustále k dispozici a je prakticky nevyčerpatelný.
  • Tepelná čerpadla vzduch/voda odebírají energii v teplotním rozmezí od -20°C do 35°C.
  • Jsou jednoduchým a cenově výhodným řešením zejména pro rodinné domy.
  • Z ekologického hlediska jde o nejvýhodnější způsob vytápění.
  • Tyto systémy mohou pracovat celoročně.


Tepelná čerpadla vzduch/voda berou energii ze vzduchu.


Tepelná čerpadla vzduch/voda
získávají energii pro vytápění z venkovního vzduchu. Vzduch jako zdroj tepla je nejdostupnější, téměř neomezený a z ekologického hlediska nejvýhodnější. Teplo odebrané ze vzduchu je totiž opět vráceno tepelnými ztrátami objektu. Čerpadla odebírají energii v teplotním rozmezí od -20°C do 35°C, což znamená, že mohou pracovat celoročně. Mohou dosahovat výstupní teploty až 55°C, kterou je poté možné využít k vytápění, či ohřevu užitkové vody.

Vnitřní a vnější tepelná čerpadla vzduch/voda

Tepelná čerpadla vzduch/voda se vyrábí ve dvojím provedení. Vnitřní tepelná čerpadla mají přívod a odvod vzduchu realizován systémem izolačních a hluk absorbujících vzduchových kanálů. U venkovního provedení se využívá vzduch přímo z venkovního prostředí a je lepší volbou především tehdy, je-li v domě málo místa. V domě je umístěn pouze taktovací zásobník.
Vnitřní provedení je levnější než venkovní, ale zabírá podstatně více vnitřního prostoru (zejména díky rozměrnému vzduchovému potrubí).

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou výhodným řešením.

Výhodou těchto čerpadel je, že mohou pracovat celoročně. Jde o velmi efektivní řešení pro přípravu teplé užitkové vody, nebo pro ohřev vody v bazénu. Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou velmi jednoduchým a cenově výhodným řešením zejména pro rodinné domy. Lze je používat jak monoenergeticky, tak i bivalentně. Jako bivalentní zdroj se používá topná elektrická vložka umístěná v zásobníku, plynový kotel, či kotel na tuhá paliva.

Vybrali jste si z naší nabídky tepelné čerpadlo vzduch/voda? Nebo se ještě rozhodujete, které řešení by bylo to pravé právě pro Vás?


 
 
 

Tepelná čerpadla země/voda

 
Voda a země jsou primární přírodní zdroje tepla a mohou tak člověku poskytovat stabilní tepelný zdroj. Tepelná čerpadla země/voda převádí sluneční tepelnou energii akumulovanou v zemské kůře, či geotermální energii, na tepelnou, která se poté využívá k vytápění objektů.


Proč zvolit tepelná čerpadla země/voda?

  • Stabilní tepelný zdroj
  • Vyšší topný faktor než jiná tepelná čerpadla
  • Dlouhodobá životnost
  • Absolutně tichý chod


Země jako zdroj energie pro tepelná čerpadla země/voda


Tepelná čerpadla země/voda
jsou zařízení, která umožňují odnímat teplo okolnímu prostředí. Poté jej převádí na vyšší teplotní hladinu a předávají ho cíleně pro potřeby vytápění nebo na ohřev teplé užitkové vody.

Pro získávání tepla ze země do systému tepelného čerpadla země/voda se využívá:


Tepelná čerpadla země/voda se zemními kolektory


Pokud byste si přáli tepelné čerpadlo země/voda se zemními kolektorybudete potřebovat větší plochu nezastavěného pozemku. Jedná se však o levnější variantu, než u varianty se zemními vrty. Pro zemní kolektor také není většinou nutné stavební povolení, jako je tomu u vrtů. Výhodou zemního kolektoru oproti vrtu je také to, že výkopové práce a položení kolektorů se dají provést částečně svépomocí. Bezpodmínečně nutné je ovšem použití kvalitního materiálu pro vystrojení půdního kolektoru.
Zemní kolektor je plastová trubka, která je položena do hloubky přibližně 1-2m, s roztečí také 1m a kterou proudí nemrznoucí kapalina. Vhodná plocha kolektoru odpovídá asi trojnásobku plochy vytápěného objektu.


Tepelná čerpadla země/voda s hloubkovými vrty


Tepelná čerpadla země/voda
s hloubkovými sondami patří k nejluxusnějšímu, avšak také k nejdražšímu řešení při získávání energie ze země. Jejich výhodou je však nezávislost na venkovní teplotě. Teplota v těchto hloubkách (80-150m) je po celý rok stálá, cca 10°C, čímž je dosahováno vysokého topného faktoru.
Topný faktor udává poměr získané tepelné energie a spotřebované elektrické energie. Okamžitá hodnota topného faktoru se neustále mění podle provozních podmínek a proto se pro celkové hodnocení používá tzv. provozní (průměrný) topný faktor za celou topnou sezónu. Čím je číslo topného faktoru vyšší, tím je provoz tepelného čerpadla efektivnější.

Topný faktor příznivě ovlivňuje:

co nejvyšší teplota nízkoteplotního zdroje, ze kterého je teplo odebíráno. Nejvýhodnějším primárním zdrojem je tedy podzemní voda (geotermální prameny),
co nejnižší teplota teplonosné látky (topné vody nebo vzduchu) v topné soustavě, vhodné je tedy podlahové vytápění nebo nízkoteplotní velkoplošná tělesa, vhodné fyzikální
a chemické vlastnosti chladiva a dobré konstrukční provedení tepelného čerpadla.
Vzduchová čerpadla se díky vysokému rozptylu teplot ovzduší pohybují celoročně na hodnotách 2,5 – 2,8, ostatní varianty čerpadel mají hodnoty 3,5 – 4,0, dosáhnout lze i hodnot nad 5,0.
Přednosti tepelného čerpadla země/voda

Tepelná čerpadla země/voda
jsou dodávána pouze ve vnitřním provedení a mají obecně, ve srovnání s tepelnými čerpadly vzduch/voda, vyšší topný faktor.
Vybrali jste si z naší nabídky tepelné čerpadlo země/voda? Nebo se ještě stále rozhodujete, které řešení by bylo právě pro Vás to pravé? Sjednejte si s námi bezplatnou schůzku. Budeme Vám nápomocni ve všech směrech.